Ar gali būti, kad Gonzalezas kurį laiką darė įtaką Jobsui?
Jei įstatymų leidėjas bando sukurti mokslinių įrodymų (tiek pagrindinių, tiek klinikinių) barjerą tarp gydytojo, kuris taiko neįtikimus diagnostikos metodus ir terapiją, ir paciento, tada tie patys specialistai, kurie ignoruoja mokslą, neatrodo geriausiai tinkami šiai užduočiai.
Medicinos ir osteopatijos tarybos gali būti tinkamos mūsų siūlomiems teisės aktams įgyvendinti, o ne M.D.s ir D.O.s, bet netgi medicinos tarybos nelinkusios drausminti gydytojus, kurių praktika apima neįtikėtinus ir neįrodytus gydymo būdus. Tiesą sakant, galbūt jiems trūko įstatymų nustatytos ugnies galios, kurios pakaktų konkrečiai spręsti neįtikėtinas, neįrodytas ir nepatvirtintas praktikas.
Vienas iš sprendimų – suteikti vykdymo įgaliojimus valstybinei agentūrai, prižiūrinčiai nelicencijuotą sveikatos priežiūros profesijos veiklą. Ši agentūra jau turėtų tyrimų ir prokuratūros biurokratiją, kad galėtų tęsti. Čia mūsų siūlomas statutas perima savo vykdymo procedūras pagal Floridos „Nelicencijuota sveikatos priežiūros profesijos praktika“, kuri suteikia Sveikatos departamentui (DOH) įgaliojimus tirti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Trumpai tariant, jei DOH turi tikėtiną priežastį manyti, kad buvo pažeistas Mokslu pagrįstos sveikatos priežiūros praktikos įstatymas, ji gali paskelbti nutraukimo ir atsisakymo įsakymą ir skirti civilinę nuobaudą. Jei pažeidėjas yra nepalankus, DOH gali kreiptis į teismą, prašydamas įsakymo, o pasekmės išaugs. Žinoma, tariamas pažeidėjas gali ginčyti kaltinimus ir praleisti savo dieną teisme.
Išvada
Mokslu pagrįstos sveikatos priežiūros praktikos įstatymas yra netobulas teisėkūros alchemijos problemos sprendimas. Pageidautina vengti licencijuoti specialistus, kurių principai pažeidžia pagrindinius mokslus. Atsižvelgiant į tai, kad neįmanoma panaikinti daugiau nei 100 atskirų valstybės praktikos aktų, įrodinėjimo reikalavimas dėl neįtikimos veiklos yra alternatyvus sprendimas, jei galima. Įstatymas taip pat turėtų teigiamą poveikį, nes būtų apribotas diagnostinių metodų ir gydymo būdų naudojimas, kurie, nors ir nėra neįtikėtini, tačiau pasirodė esą neveiksmingi.
Laukiami pasiūlymai tobulėjimui.
Autorius
Jann Bellamy
Jann J. Bellamy yra Floridos advokatas ir gyvena Talahasis. Ji yra viena iš Mokslu pagrįstos medicinos draugijos (SfSBM) įkūrėjų ir valdybos narių, kurios tikslas yra teikti tikslią informaciją apie CAM ir propaguoti valstijos ir federalinius įstatymus, apimančius mokslu pagrįstą standartą visiems sveikatos priežiūros specialistams. Ji seka valstijų ir federalines sąskaitas, kurios leistų pseudomokslą sveikatos priežiūros srityje SfSBM svetainėje.
Kaip jau minėjau savo ankstesniame įraše apie Steve’ą Jobsą, esu „Apple“ gerbėjas. Vienas mano namų draugas pirmą „Mac“ kompiuterį įsigijo dar 1984 m. ir nuo tada, kai 1991 m. nusipirkau savo pirmąjį kompiuterį, kuris buvo tik mano ir tik mano (Mac LC), nenaudojau tik „Macintosh“ kompiuterių, išskyrus tuos atvejus, kai buvo priverstas naudoti Windows kompiuterius darbe ir net tada protestuodami. Iš tiesų, įvairiais gyvenimo laikotarpiais ieškodamas darbo, paklausiau savęs, ar galėčiau priimti darbą įstaigoje, kuri neleidžia man turėti Mac savo biure, pavyzdžiui, V.A. Laimei, man niekada nereikėjo tokio pasirinkimo. Visa tai paaiškina, kodėl daug dėmesio skyriau Steve’ui Jobsui, taip pat kodėl jo mirtis mane nuliūdino, o šiam tinklaraščiui – klinikinė jį nužudžiusio vėžio istorija mane žavi.
Dažnai sakoma, kad aplink Steve’ą Jobsą buvo tam tikras „realybės iškraipymo laukas“. Tai buvo iš dalies juokaujantis, iš dalies menkinantis, iš dalies susižavėjimą keliantis terminas, taikomas Jobso įtikinėjimo talentui, kai asmeninės charizmos, bravūros, hiperbolės, rinkodaros ir atkaklumo derinys Jobsas sugebėjo įtikinti beveik bet ką, net kūrėjus ir inžinierius. , beveik nieko. Visų pirma tai buvo susiję su jo sugebėjimu įtikinti tiek daug žmonių, kad kiekvienas naujas „Apple“ produktas buvo pats geriausias dalykas, net jei tas produktas turėjo akivaizdžių trūkumų. Deja, kai atsiranda daugiau naujienų apie tai, kaip Steve’as Jobsas iš pradžių 2003 ir 2004 m. sprendė savo neuroendokrininio kasos naviko (konkrečiai insulinomos) diagnozę, tapo akivaizdu, kad Jobsas turėjo savo medicininės tikrovės iškraipymo lauką. pradžioje iškart po retos kasos vėžio formos diagnozės, kuri leido jam pagalvoti, kad jis gali pakeisti vėžį dieta ir įvairiais „alternatyviais“ būdais.
Iškart po Steve’o Jobso mirties apibendrinau tuo metu žinomus faktus apie Jobso bylą. Visų pirma, aš nesutikdavau su skeptiko teiginiais, kad „alternatyvioji medicina nužudė Steve’ą Jobsą“. Tuo metu atkreipiau dėmesį į tai, kad nors buvo labai aišku, kad Steve’as Jobsas nepadarė jokios naudos sau, atidedamas pirminę operaciją devyniems mėnesiams po pirminės diagnozės, mes neturime pakankamai informacijos, kad žinotume, kokia buvo jo klinikinė situacija ir kaip daug, jei apskritai, jis sumažino savo išgyvenimo tikimybę, nes operatyviai nesioperavo. Apibendrinant: ar Steve’as Jobsas pakenkė sau, pirmiausia išbandęs dietą ir alternatyvią mediciną? Visai gali. Ar alternatyvi medicina jį nužudė? Kaip jau ginčijau anksčiau, to pasakyti neįmanoma, ir bet kuris skeptikas, kuris dogmatiškai pateikia tokį argumentą, ėmėsi to, ką mes žinome, daugiau nei galima paremti. Nuolatiniai skaitytojai žino, kad kai matau istoriją, kuri atrodo taip, tarsi „alternatyvioji medicina“ būtų tiesiogiai prisidėjusi prie kažkieno mirties, dažniausiai nesumušu, bet šiuo atveju man buvo sunku išlikti tokiam galutiniam, nes nežinomųjų yra per daug. su visa pagarba Ramzi Amri, Harvardo medicinos mokyklos moksliniam bendradarbiui, kuris, mano nuomone, taip pat nuėjo per toli. Tačiau aš atkreipiau dėmesį, kad visada esu pasirengęs pakeisti savo nuomonę, jei atsiranda naujų įrodymų. Jobsas visada buvo neįtikėtinai slaptas apie savo sveikatos būklę, todėl tai net nebuvo paskelbta spaudoje, kol tik po to. 2008 m. jam buvo persodintos kepenys dėl metastazavusios insulinomos kepenyse, kaip ir jo vėžio diagnozė 2003 m. išliko paslaptyje 9 mėnesius ir nebuvo atskleista tol, kol jis išsiuntė el. laišką Apple darbuotojams, kad jam buvo atlikta operacija. .
Pasirodo, netrukus išleidus didelę Steve’o Jobso biografiją, pagaliau pasigirsta daugiau informacijos apie jo ligos istoriją. Pavyzdžiui, Jobso biografas Walteris Isaacsonas šį sekmadienį pasirodys laidoje 60 minučių ir, matyt, pasakys štai ką:
Visi kiti norėjo, kad Steve’as Jobsas greitai kovotų su jo augliu. Jo draugai norėjo, kad jam būtų atlikta operacija. Jo žmona norėjo, kad jį operuotų. Tačiau „Apple“ vadovas, taip įpratęs plaukti prieš populiarios nuomonės bangą, devynis svarbius mėnesius primygtinai reikalavo išbandyti alternatyvius gydymo būdus. Prieš mirtį Jobsas nusprendė pranešti pasauliui, kad labai apgailestauja dėl tokio kritiško sprendimo, 60 minučių pasakojo biografas Walteris Isaacsonas.
„Mes daug apie tai kalbėjome“, – 60 Minutes of Jobs pasakojo Isaacsonas apie savo kasos neuroendokrininį auglį gydyti alternatyvia dieta, o ne mediciniškai rekomenduojama operacija. „Jis norėjo apie tai pasikalbėti, kaip dėl to gailėjosi… Manau, kad jis jautė, kad jį reikėjo operuoti anksčiau… Jis pasakė: „Aš nenorėjau, kad mano kūnas būtų atidarytas… Nenorėjau, kad mane pažeistų. tuo keliu.”
Isaacsonas taip pat cituojamas kaip sakęs apie Jobsą:
Jis dėl to apgailestauja… Netrukus visi jam sako: „Nemėgink gydyti šiomis šaknimis, daržovėmis ir tokiais dalykais…“ Kai jį operuoja, jie pastebi, kad jis išplito į audinius aplink kasą.
Žinote, manau, kad kitą savaitę turėsiu nusipirkti šią knygą, kai ji pasirodys, jei tik perskaitysiu skyrius apie Jobso ligą. Darant prielaidą, kad aukščiau pateikta paskyra yra tiesa, ką ji mums sako? Pirma, tai reikšmingai nekeičia mano pirminio įvertinimo, kad 2004 m. operacijos metu Jobsas tikriausiai nesirgo metastazavusia liga. Taip sakau todėl, kad jei Jobsas turėtų kokių nors metastazavusios ligos požymių, labai abejotina, ar chirurginis onkologas būtų ėmęsis tokios didžiulės operacijos kaip Whipple procedūra, kuri paprastai atliekama tik gydant. Labai retai ši operacija atliekama tik paliatyviais tikslais, nes komplikacijų tikimybė yra gana didelė, o net jei komplikacijų nėra, ji visam laikui pakeičia ją atliekančio asmens GI fiziologiją. Turint tai omenyje, aukščiau pateikta ataskaita man rodo, kad Jobso auglys išaugo ir per kasos kapsulę pradėjo prasiskverbti į aplinkinį riebalinį jungiamąjį audinį. Be to, taip pat neaišku, ar šis auglys buvo matomas atliekant vaizdavimą prieš operaciją, ar pašalintame chirurginiame mėginyje buvo rasta mikroskopinių naviko sankaupų už kasos ribų. Atsižvelgiant į tai, kaip paprastai insulinomos yra nepastovios, ypač jei jos yra funkcinės, kaip atrodo, kad Jobso auglys buvo iš visų naujienų pranešimų (kai tai pasikartojo, Jobsas savo medicinines atostogas priskyrė „hormonų disbalansui“), neaišku, ar jo chirurgas nerado naviko išplitimo už kasos ribų, jei jam būtų iš karto atlikta operacija. Kaip pažymėjo Amerikos vėžio draugijos vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas daktaras Lenas Lichtenfeldas, žmonės „gyvena su šiais navikais daug ilgiau nei devynis mėnesius, kol jiems net diagnozuojama“. Siūlau grįžti atgal ir perskaityti mano įrašą apie ankstyvą vėžio nustatymą, ypač dalį apie išankstinio pristatymo laiko šališkumą, kad paaiškintumėte, kodėl devynių mėnesių delsimas neturėjo didelės reikšmės. Kaip jau sakiau anksčiau, biologija yra karalius ir karalienė, o tam tikrų pacientų auglių atveju biologija nugali viską, ką galime.
Kitas įdomus ką tik pasirodžiusios informacijos smulkmena yra tai, ką Jobsas padarė per tuos devynis mėnesius, per kuriuos delsė atlikti operaciją. Šiame „ABC News“ pranešime užsimenama:
Jobsas, jaunystėje susižavėjęs Rytų mistika, tikėjo alternatyviu gydymu žolelėmis, o šaltiniai anksčiau ABC News sakė manantys, kad jis sumažino savo būklės rimtumą. Vienas Jobsui artimas šaltinis teigė, kad jis savo sveikatos problemas slepia privačiai, net ir „Apple“ direktorių tarybos nariams, kurie pagaliau turėjo jį įtikinti, kad jo sveikata buvo labai svarbi „Apple“ sėkmei ir jos akcijų vertei akcininkams.
Ir šioje AP ataskaitoje teigiama:
Vietoj to, jis išbandė veganišką dietą, akupunktūrą, vaistažoles ir kitus gydymo būdus, kuriuos rado internete, ir netgi konsultavosi su ekstrasensu. Jam taip pat įtakos turėjo gydytojas, kuris vadovavo klinikai, kuri patarė pasninkauti sultimis, valyti žarnyną ir atlikti kitus neįrodytus metodus, rašoma knygoje, kol galiausiai buvo atlikta operacija 2004 m. liepos mėn.
Tai gana miglota, nors kyla klausimas, ar knygoje yra identifikuotas šis akupunktūros specialistas, kuris tariamai pasakė daktarui Nikolajui Gonzalezui, kad ji bandė priversti Jobsą jį pamatyti. Galbūt Gonzalezas vis dėlto nemelavo, nes aprašymas aukščiau esančioje ištraukoje labai panašus į Gonzalez protokolą, kuris apima sulčių pasninkavimą, daugybę papildų, įvairių kitų radikalių dietos manipuliacijų ir kasdienių (ar daugiau) kavos klizmų. . Ar gali būti, kad Gonzalezas kurį laiką darė įtaką Jobsui?
Galbūt knyga pasakys.
Tada yra šis vaizdo įrašas iš „ABC News“ ataskaitos:
vaizdo platforma vaizdo įrašų valdymas vaizdo įrašų sprendimai vaizdo grotuvas
Štai jis, dešinėje apie 2:00: daktaras Deanas Ornishas. Tiesą sakant, iš naujienų pranešimo atrodo, kad daktaras Ornishas buvo ne tik Jobso draugas, bet ir jo gydytojas. Daktaras Ornishas yra problematiškas gydytojas, linkęs į vilčių, nes, bendraudamas su tokiais žmonėmis kaip Andrew Weil, Rustum Roy ir Deepak Chopra, jis bando užsiimti tikru mokslu, bet, deja, to neatlieka ypač gerai. Tai savaime nebūtų taip baisu, išskyrus tai, kad jis daro labai tvirtas išvadas iš to, ką rodo jo duomenys, kurios gerokai viršija tai, ką palaiko mokslas. Nepaisant visų šių problemų, vis dar yra vilties, kad Ornishą gali pasiekti mokslu pagrįsta medicina; jis tiesiog turi atsisakyti savo polinkio ir toliau sieti savo mitybą su „papildomąja ir alternatyvia medicina“ (CAM) ir „integruojamąja medicina“ ir priimti griežtesnį, hipotezėmis pagrįstą mokslą.
Taigi, kol nepaimsiu į rankas knygos (ir iš tikrųjų turėsiu laiko ją perskaityti ar bent jau skyrių apie Jobso ligą), ką galiu daryti pagrįstai, remdamasis tuo, kas dabar žinoma? Pirma, mano pirminis vertinimas pasikeitė tik nežymiai. Remiantis šia nauja informacija, man atrodo, kad Jobsas tikriausiai sumažino savo galimybes išgyventi per devynis mėnesius trukusį viešnagę šeimoje. Kita vertus, vis dar labai neaišku, kiek jis sumažino savo galimybes išgyventi. Mano geriausias spėjimas yra toks, kad dėl funkcinių insulinomų nebuvimo ir pristatymo laiko paklaidos tai tikriausiai buvo palyginti nedidelė. Taip pat jaučiuosi priverstas pabrėžti, kad pripažinimas, kad Jobso pasirinkimas pirmiausia išbandyti „alternatyviąją mediciną“ tikriausiai šiek tiek sumažino jo galimybes išgyventi nuo vėžio, yra visai kas kita, nei daryti išvadą, kad „alternatyvioji medicina nužudė Steve’ą Jobsą“, o tai iš esmės yra Ramzi Amri ir Brianas Dunningas tai padarė. Pirmasis teiginys – tai niuansuotas tikimybių vertinimas, pagrįstas mokslu ir atsižvelgiant į neapibrėžtumą; pastarasis teiginys yra nespalvotas mąstymas, iš esmės veidrodinis Nicholaso Gonzalezo teiginio vaizdas, kad jei tik Jobsas būtų atėjęs pas jį, jis būtų galėjęs būti išgelbėtas.
Galiausiai, ką šis įvykis sako apie alternatyvią vėžio mediciną? Be abejo, tai rodo, kad net toks nuostabus žmogus kaip Steve’as Jobsas gali būti linkęs neigti ir, taip, net magiškas mąstymas, kaip nurodoma šiame „ABC News“ pranešime:
Kaip Jobsas galėjo priimti tokį sprendimą?
„Manau, kad jis jautė, kad jei tu ką nors ignoruoji, jei nenori, kad kažkas egzistuotų, gali turėti magišką mąstymą… mes daug apie tai kalbėjome“, – CBS News sakė Isaacsonas.
Be jokios abejonės, tai dar vienas esminis alternatyviosios medicinos patrauklumo komponentas: magiškas mąstymas. Tiesiog valgykite šią šaknį, atlikite gaubtinės žarnos valymą, leiskite šiam gydytojui manipuliuoti jūsų energetiniais laukais ir viskas bus gerai. Jokios bjaurios vartojimas parazitolinvazinės operacijos, kuri visam laikui pakeis jūsų kūną ir jo funkcijas. Jokios nuodingos chemoterapijos. Deja, realybė taip neveikia, kad ir koks galingas būtų tikrovės iškraipymo laukas. Galiausiai, kaip ir Jobsui, įsiveržia tikrovė. Kai tai įvyko, kai vėlesnis skenavimas akivaizdžiai atskleidė, kad jo insulinoma išaugo, Jobsas suprato, kad padarė siaubingą klaidą ir bandė ištaisyti savo eigą tuoj pat atlikdamas operaciją. Neaišku, ar laikas jo paties sukurtame medicininės realybės iškraipymo lauke galiausiai lėmė jo mirtį, ar jo likimas buvo užantspauduotas, kai jam pirmą kartą buvo diagnozuota. Vėlgi, yra per daug netikrumo, kad būtų galima tiksliai žinoti, ir net jei Jobsas žymiai sumažino jo išgyvenimo tikimybę, neįmanoma pasakyti, ar jo konkrečiu atveju delsimas reiškė skirtumą tarp gyvenimo ir mirties. Akivaizdu, kad joks tikrovės iškraipymo laukas negali ilgai sulaikyti vėžio.